Van-e értelme misére járni, ha nem járulhatok szentáldozáshoz?
Az Aleteia portál lengyel nyelvű oldalán Michał Lubowicki atya válaszol a címben feltett kérdésre. Ez a helyzet nyilvánvalóan nem ideális, különösen azért, mert olyan táplálékról van szó, amelyről Krisztus azt mondja: „Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek.” (Jn 6, 53) Az atya egy párhuzamos helyzetet vázol fel,…











