wef chaman 240118 Medium

Sámánszertartás a Világgazdasági Fórumon

A CNA Katolikus Hírügynökség arról ad hírt, hogy Putanny Yawanawá asszony, a Brazília északnyugati részén élő amazóniai Yawanawá törzs főnöke sámánszertartást mutatott be Davosban a Világgazdasági Fórum január 17-i, szerdai plenáris ülésén. Az ülés egyébként a „Klíma és természet: Rendszerszintű válaszra van szükség” címet viselte.

Az eseményt felvezető házigazda azzal indokolta a törzsfőnöknő jelenlétét, hogy „ahhoz, hogy a jövőbe láthassunk, a múltba is kell tekintenünk, hogy lássuk, mik voltak őseink kívánságai”.

A szertartást megelőzően Puttany asszony elmondta, hogy bolygónk és lelkünk gyógyulása érdekében össze kell tennünk kezünket és egyesítenünk kell szíveinket és gondolatainkat, mert ha ez megtörténik, Föld Anyánk meghallgat majd bennünket.

A szertartás során a törzsfőnök a felsőbbrendű erőkhöz fohászkodva a kezeit dörzsölgette egymáshoz, majd a fejére fújt a résztvevőknek, akik között ott volt Kristalina Georgieva, a Nemzetközi Valutaalap ügyvezető igazgatója, Ajay Banga, a Világbank elnöke, Jesper Brodin, az IKEA vezérigazgatója és André Hoffmann milliárdos.

A rituálé végeztével a sámán arra szólította fel a résztvevőket, hogy összetett kezeiket emeljék a magasba.

A hír hallatára Jesús Silva Castignani atya, a madridi érsekség papja az X közösségi médiában január 17-én feltette azt a kérdést, hogy vajon milyen szellem irányítja a Világgazdasági Fórumot a svájci Davosban.

A poszt négy kérdést tartalmazott:

„a) Önnek eszébe jutott volna, hogy meghívjon egy papot, aki mondjon egy imádságot?

b) Vajon tudjuk mi azt, hogy milyen szellemekhez folyamodott a hölgy?

c) A kereszténység népbutító, de a szívbemarkoló őshonosok nem azok?

d) Milyen szellem uralkodik Davosban?”

Kapcsolódó tartalom

  • Ősbemutató a Jordánban

    Az elmúlt napokban, amikor a bölcsek látogatására emlékeztünk, még a kicsi Jézusról olvastunk. Egy hét alatt mintegy harminc évet „ugrunk” előre Jézus idejében. Ma már a felnőtt Jézust figyeljük, ahogyan küldetésére készül. Stílszerűen ezzel a vasárnappal zárjuk le a karácsonyi ünnepkört, és elkezdjük az évközi időt. Akárcsak vízkereszt, Urunk megkeresztelkedésének ünnepe is teo­fá­nia: feltárulkozás, megjelenés. Amikor…

  • Moyses Azevedo: A közösségi élethez tartozik a misszió is

    A brazil Moyses Azevedo, a Katolikus Shalom Közösség alapítója szerdán, a NEK-en tartott tanúságtételében a fiatalok evangelizációjáért tett törekvéseikről beszélt. Kiemelte: minden egyes nemzedéknek szüksége van arra, hogy evangelizálják. A brazíliai Moyses Azevedo azt a felkérést kapta 1980-ban érsekétől, hogy az országában rendezett Nemzeti Eucharisztikus Kongresszus pápai szentmiséjén adjon át ajándékot a város fiataljai nevében…

  • A „szenvedések fővárosa”

    „Auschwitz ma múzeum. Falai közt a múlt – és bizonyos értelemben valamennyiünk múltja – azzal a véghetetlen súllyal és igénytelenséggel van jelen már, ami a valóság mindenkori legbensőbb sajátja, s attól, hogy lezárult, csak még valódibb, még érvényesebb” – fogalmazott évtizedekkel ezelőtt nevezetes, Ars poetica helyett c. írásában Pilinszky János [Pilinszky: Nagyvárosi ikonok. 2. kiad….

  • Ki mond, mit mond, mikor és kinek…

    Ferenc pápa nem fukarkodott a dicsérő szavakkal, amikor szeptember 17-én a harmadik (más források szerint már a negyedik) alkalommal találkozott Írország elnökével, Michael D. Higgins úrral. A pápa a Vatikánban magánkihallgatáson fogadta az ír elnököt. A The Irish Times beszámolója szerint a szívélyes légkörű találkozó kivételesen jól sikerült. Számos más forrás is idézi, hogy a…

  • Méltatlanság és alázat

    Élesen emlékszem – az azóta az Úrban megboldogult szentelő püspököm – Bálint Lajos nyugalmazott érsek gyulafehérvári, visszavonuló beszédére, amelyben ezt az evangéliumi jelenetet idézte: – méltatlanságának tudatában, szintén ezzel a péteri bizalommal vágott neki a 90-es évek elején az egyházmegye irányításának. Lukács evangélista kiemeli, milyen hatást gyakorolt az apostolra ez a megrendítő találkozás, amitől a…

  • Valami még hiányzik belőled… – gondolatok évközi 28. vasárnapra

    1. Esdekeltem, s leszállt rám a bölcsesség lelke… (Bölcs 7,7–11) A héber bölcsességi irodalom, habár az ókori Kelet közkincse, mégis magasabbrendűbb és sajátosabb a keleti életbölcsességeknél, mert minden esetben kapcsolatban áll a személyes istenhittel. Az Ószövetség legfiatalabb könyvét, a Bölcsesség könyvét a hagyomány Salamonnak tulajdonítja. A könyv szinte megszemélyesíti a bölcsességet, amelyben nem nehéz felfedeznünk…

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi, és a Google adatvédelmi irányelvei és szolgáltatási feltételei érvényesek erre a védelemre.

3 hozzászólás

  1. INRI,
    egy egészen új és “forradalmi ötlete” van a pénzistenimádó progresszivnek=haladónak mondott, mindenkit irányítani és kontrollálni majd magába szippantani akaró “pénzügyi elitnek” vallásától függetlenül.

    Az elsö, hogy az elégedetlen többnyire vallástalan (vagy szektás) tömegeket származási, vallási, nyelvi, nemzeti ellentétek szításával egymás ellen heccelje- majd pedig csakis sz ö szitémaja szerint oszd meg és uralkodj alapon “kibébítse valamely felsöbbrendü eröszakkal”.

    A történelmi világ-vallások követöit, akikkel nem lehet ilyen egyszerüen elbáni, pedig egy “valamilyen világvallásban akarják egyesíteni” amit majd szintén ök irányítanak. A keresztény királyok és császárok igyekeztek ugyan “egyházi segítséggel isteni érvényesítéset biztosítani hatalmunknak”, de még ök is tudták, hogy nincs kivétel, a 10 parancsolat még rájuk is vonatkozik…azt nekik is be kell tartaniuk…

    Ilyen normatíva pedig csak egy van. A zsidó-keresztény köbevésett 10 parancsolat. Semmilyen más vallásban nincs még csak hasonló sem, amelyik konrtétan minden meberre érvényesen magmutaja az egyedül boldogító földi s majd a mennyekbe vezetö egyetlen utat..minden ember számára.

    A mesterséges világvallási kisérletek új állomása a Berlini új IMAHELY új névre a “temegóga” névre lesz elnevezve???!!!

    Egy még a keletnémet kommunista rezsim által lerombolt templom helyén épül új imahely a német fővárosban, amely a tervek szerint egy tető alatt egyesíti a három monoteista világvallást, a kereszténységet, az iszlámot és a zsidóságot. A neobrutalista ökumenikus épület az “Egy Háza” névre hallgat, de “churmosquagogue”, azaz “temegóga” néven is emlegetik.

    Az imahely alapkőletételével, amit május 27-re terveznek, mintegy tíz éves tervezési időszak zárul le és négy éves építkezési időszak kezdődik a vallásközi együttműködés és dialógus jegyében.

    Az “Egy Házát” Kuehn Malvezzi berlini építész tervezte meg úgy, hogy egy közös tér által összekötött templomot, mecsetet és zsinagógát is magában foglaljon. A közös térbe a tervek szerint más hitek és felekezetek, illetve a nem hívők meghívását is tervezik különböző eseményekre és egyeztetésekre.

    A projektet általános támogatás övezi a vallási közösségek részéről, többen azonban aggodalmukat fejezték ki azzal kapcsolatban, hogy a különböző vallások keverésével új világ-vallást akarnak létrehozni.

    Sokan érdekesenk tartják, hogy miért egy régi keresztény katolikus templom helyére épül a “3 vallás templom”? Amelyik evangélikussá vált a lutheri idökben. Majd a kommunista ateista NDK- kormány porig lerombolta. Most az újjáépités pedig másik két vallás templomává is teszi az új imahelyet…Ott kellene felépieteni inkább- mondják, ahol semmilyen templom sincsen és még nem is volt, hogy a nemhívöket misszionálják általa.

    A hívöknek már vannak templomaik, amit az élö Istennek épitettek. Ahol a hitük szerint imádkoznak.

    Inkább sokak szerint a nemhivök felé kellene fordulni új imaházakkal…

    Davos európában van. Látnivalói a Szent János (St. Johannis)-templom (1481, felújítva 1909-ben, a szentély eredeti)[3] Szent Tódor (St. Theodor)-templom (a 16. században épült, késő gótikus). Ott vannak katolikus és más keresztény papok is.

    A cikk szeint: “A szertartás során a törzsfőnök … a fejére fújt a résztvevőknek, akik között ott volt Kristalina Georgieva, a Nemzetközi Valutaalap ügyvezető igazgatója, Ajay Banga, a Világbank elnöke, Jesper Brodin, az IKEA vezérigazgatója és André Hoffmann milliárdos.”

    Úgy latszik, hogy a keresztény Davosban ahol a világgzadasági fórumon a résztvevök között jelenvolt Kristalina Georgieva, a Nemzetközi Valutaalap ügyvezető igazgatója, Ajay Banga, a Világbank elnöke, Jesper Brodin, az IKEA vezérigazgatója és André Hoffmann milliárdos, tehát a legbefolyásoasabbak között egytelen hivö keresztény vagy hivö zsidó sincsen…aki nek inkább egy rabbinikus vagy egy katolikus papi áldás hiányzott volna a varázsló “fejfújása helyett”.

    A rituálé végeztével a sámán arra szólította fel a résztvevőket, hogy összetett kezeiket emeljék a magasba majdan a fejükre fujt, ami nála a “felsöbbrendü erök jótékony imameghallgatását elösegíti” pl. “földanyánk meghallgatása”.

    Jézus Krisztus Istenfia megválto Messiás jöjj el még ma a következö percben. A te akaratod szerint…

    1. Jézus Krisztus szent nevében Takaritsanak el tőlünk Isten Szent Angyalai sámán 😡boszorkány az apáddal😡 és a meghìvóiddal 😡 együtt az olthatatlan tűzre örökre!!!!! Ámen.

  2. INRI,
    nem a sámán a hibás, ezek egyszerü népi primitiv hitek. Önhibájukon kívül nem ismerik a Jóteremtöt. A magyarok sámán hite krisztus után 1000 évvel is fennált, mert nem, vagy nem úgy hallottak róla, mint ahogy azt Jézus elrendelte….Az egyházi jézus örömhírt a pápai hittant pedig senki sem tanította nekik…az anyjuktól (s`az apjuktól) pedig a sámán hitet halották dícserni.

    2024-ben Davosban az inkább a baj, hogy egy európi keresztény városban a világ leggazdagabb befolyásos emberi közül ez senkiekben sem keltett visszatteszést, hogy hangot is adott volna annak…hogy egy primitív népi babona szerint csak úgy egy tarkabarka menyecske “elvarázsolja”…Hogy nem reklamálta ki magának es nem kérte a keresztény áldást inkább, vagy az aki Istenhívö zsidó volt közöttük a hívö zsidó áldást…Mert ez azt jelenti, hogy ilyen hívö ember nem volt egy sem közöttük…Meghogy a szervezö ezt elöre tudta is, hogy így lesz…

    De kérdem én akkor inkább miért nem ott a Putanny Yawanawá asszony városában, a Brazília északnyugati részén élő amazóniai Yawanawá törzs falujában tartották meg a Világgzadasági fórumot, miért egy európai keresztény városban Davosban?

    Ennek csakis egyetlenegy jóttevö ellenszere van. S az nem az átkozodás, hanem a szentmiseünneplés és a szetnáldozás`minden vasárnap. A kismamák és a picik rendszeres heti (többszöri) hittanja, hogy béke és szeretet lakozzék kzöttünk ami mindenkit boldoggá tesz. Nem valaki (k) ellen im´ßadkozunk, hanem valakihez…aki ezt a boldogságot meg is tudja adni, Jézus Krisztudhoz, mert a többi úgyis csak ígérgeti, de minenkinek egyformán nem tudja ezt az ígéretét teljesíteni csak Jézus, aki mindenki számára támadott fel a halottak közül. Édesanyák rajtatok a világ szeme…akik férjhez mentek, s´boldog frigyetek gyümölcseként szültök, kettönél több gyermeket, akiket meg is tanítotok a 10 parancsolat boldigító követésére.

    Ezt is Erdödy Imre atya a sajóvámosi plebános tanította így édesanyámnak…

    Úgy legyen, Amen.