Napi ráhangoló: Részesedés az isteni Főpap örök áldozatában
A mi Urunk, Jézus Krisztus az örök Főpap
„Íme elmegyek, hogy teljesítsem akaratodat, Istenem…”
Az értünk emberré lett Üdvözítőt arra küldte és arra szentelte fel az Atyaisten a Szentlélek által, hogy az ő képe legyen a világban, és hitelesen kinyilatkoztassa őt. Jézus pedig hűségesen teljesítette ezt a küldetést, egészen odáig, hogy amikor szembesült a hivatalos zsidóság elutasításával, saját szenvedését és halálát ajánlotta fel ellenségeiért, a bűnök bocsánatára. „Szentmiséje”, áldozatbemutatása során meg kellett tapasztalnia a legmélyebb testi-lelki szenvedést, az Istentől és embertől való teljes elhagyatottságot, de ezeket nem tehetetlenül elszenvedte, hanem az Atya iránti hódolata szolgálatába állította. Halála így életének, földi működésének nem a kudarca, hanem szerves folytatása, beteljesítése lett, és paradox módon éppen a halála előtti pillanatban, amikor utolsó szavával bejelentette az Ite missa est-et, nyilvánult ki a legjobban, hogy benne lakik az istenség egész teljessége.
Mi is arra kaptunk meghívást, hogy részt vegyünk az isteni Főpap örök áldozatában, meghalva önző vágyainknak, és újra meg újra igent mondva az Atya üdvösségtervére, s ezen belül a minket személyesen az életszentségre hívó szavára. Persze, bűntől sebzett emberi természetünk ettől ösztönösen visszariad. De régi és mai szentek egész sora tanúsítja, hogy aki komolyan keresi és követi Isten akaratát, igaz tapasztalatot szerez arról, hogy Krisztus áldozatában részt venni, még ha olykor fájdalommal jár is, hasonlíthatatlan és soha el nem múló boldogság forrása.
Imádság
Urunk, Jézus Krisztus, örök Főpap, hálát adunk Neked az Egyház mélyén lévő isteni miliőért, a kinyilatkoztatás és a szentségek világáért, amely által minket is meg akarsz szentelni az igazságban, hogy részt vehessünk örök áldozatodban. Tégy minket alkalmassá Szentlelkeddel nemcsak arra, hogy hirdessük szent evangéliumodat, hanem arra is, hogy Neked átadott életünkkel kedves áldozatot mutassunk be Istennek, az Atyának, a világ üdvösségéért.
Készült Barsi Balázs – Telek Péter-Pál: Új Magasság és Mélység c. könyve alapján.
A Napi ráhangoló hajlanban érkezik. Ha feliratkozol e-mail listánkra, akkor a postaládádban fogod találni az aznapi részt. Ne hagyd, hogy a közösségi média algoritmusaitól függjön, hogy megkapod-e az aktuális napi részt.









INRI,
Lásd teremtés könyve 22 fejezet: 1Ezek után az események után történt, hogy Isten próbára tette Ábrahámot, és így szólt hozzá: „Ábrahám, Ábrahám!” „Itt vagyok” – felelte. 2Akkor ezt mondta neki: „Vedd egyetlen fiadat, akit szeretsz, Izsákot, menj Morija földjére, s ott mutasd be égőáldozatul azon a hegyen, amelyet majd megnevezek neked.” 3Másnap reggel Ábrahám korán fölkelt, fölnyergelte szamarát, magával vitte két szolgáját és a fiát, Izsákot. Miután fát hasogatott az égőáldozathoz, fölkerekedett, és elindult a hely felé, amelyet Isten mondott neki. 4A harmadik napon Ábrahám fölemelte szemét, és messziről meglátta a hegyet. 5Ábrahám azt mondta a szolgáknak: „Maradjatok itt a szamárral. Én és a fiam elmegyünk imádkozni, és utána visszatérünk hozzátok.”6Ábrahám tehát fogta az égőáldozathoz szükséges fát, s fia, Izsák vállára adta, ő pedig kezébe vette a tüzet és a kést. Így mentek egymás mellett. 7Akkor Izsák megszólította Ábrahámot: „Atyám!” Az válaszolt: „Igen, fiam!” 8Ez azt mondta: „Lám, itt a tűz és a fa, de hol a bárány az égőáldozathoz?” Ábrahám így felelt: „Isten majd gondoskodik bárányról az égőáldozathoz, fiam.” Így mentek tovább egymás mellett.9Mikor megérkeztek arra a helyre, amelyet Isten mondott neki, Ábrahám megépítette az oltárt, rárakta a fát, megkötözte a fiát, és az oltárra helyezte, a fa tetejére. 10Akkor Ábrahám kinyújtotta kezét, vette a kést, hogy feláldozza a fiát. 11De az Úr angyala rászólt az égből, és azt mondta: „Ábrahám, Ábrahám!” „Itt vagyok” – felelte. 12Az folytatta: „Ne nyújtsd ki kezedet a fiú felé, és ne árts neki. Most már tudom, hogy féled az Istent, és egyetlen fiadat sem tagadtad meg tőlem.” 13Amikor Ábrahám fölemelte szemét, látott egy kost, amely szarvánál fogva fennakadt a bozótban. Ábrahám odament, megfogta a kost, és feláldozta égőáldozatul a fia helyett. 14Ábrahám így nevezte a helyet: „az Úr gondoskodik”, ezért mondják mind a mai napig: „A hegyen, ahol az Úr gondoskodik.”15Azután az Úr angyala az égből másodszor is szólt Ábrahámhoz, 16és mondta: „Magamra esküszöm – ez az Úr szava –, hogy mivel ezt tetted és egyetlen fiadat sem tagadtad meg tőlem, gazdagon megáldalak. 17Utódaidat megsokasítom, mint az ég csillagait és mint a tengerpart fövényét, utódaid elfoglalják majd az ellenség kapuját. 18Utódaid által nyer áldást a föld minden népe, mivel hallgattál a szavamra.”
Huha ez kemény eseménysorozat volt. Oriási tanulságokkal:
Elöször is azzal, hogy Ábrahám korában sok népek sajátja volt az emberáldozat (isteneknek), amit Ábrahám története a való´sagos Joteremtö felé megcáfol…Ö nem kér ember áldozatot!
Másodszor is: “18Utódaid által nyer áldást a föld minden népe, mivel hallgattál a szavamra.”- mondja az egyetelen Joteremtö Ábrahámnak. A föld minden népe áldást nyerése Jézus által jött el. Ö terjesztette ki a 10 parancsolat érvényét minden népekre..akik azt önként elfogadják. A 12 analfabéta zsidó halász barátja az apostolok által. Akik nem voltak teológus tudósok. Arra ott van-volt-lesz az ószövetség, nomeg pl. a Gamaliel tanitvány a farizeus Saulus Paulus, aki J´ézus követöje lett-volt. Azt az embernek szoló teologiát abból az Oszövetségböl lehet valoságosan kiolvasni. A Jézus bartái az apostolok Az Ö halálának és feltámadásának szem és fültanui. Amit életük árán sem tagadtak meg. Mert a római császár vagy-vagy alapon a saját “istenségét” vagy Jézusét állitotta szembe: aki helyette ´zust isteniti annak halállal kell lakolnia—szerinte. Ugy is lett. Evtizedek multán megölték az apostolokat.
Harmadszor is: Az Isten nem kéri teologiai okobol az ember fiának (Izsáknak) feláldozását. Az ember … nek pedig semmi sem megtévesztöbb, mint egy nyilvánvaló teologiai tény. Jézust nem tekintették Isten fiának, hanem töle akarták az Istent megvédeni…
Osli mosolygos Madonna könyörögj éretünk…