Napi Rahangolo 2026.05.26 kedd

Napi ráhangoló: A kinyilatkoztatás teljessége a végső üdvtörténeti korszakban

Évközi 8. hét, kedd

1Pét 1,10-16; Mk 10,28-31

„Nem önmaguknak, hanem nektek szolgáltak mindazzal, amit most az evangélium hirdetői feltárnak nektek, miután az égből elküldetett a Szentlélek; ennek szemlélésére vágynak az angyalok is.”

A történelem az első bűn óta olyan, amilyennek most is tapasztaljuk, a gonoszság egyre szövevényesebb indái ma is igyekeznek megfojtani a természetfölötti életet. Mégis óriási kiváltságot jelent, hogy ebben a végső, az isteni megtestesüléssel kezdődő üdvtörténeti korszakban élhetünk, és a kinyilatkoztatás teljességét birtokoljuk, hiszen Isten tökéletesen, felülmúlhatatlanul és végérvényesen kimondta magát Jézus Krisztusban. Erről Szent Péter apostol is meggyőzően tanúskodik a mai Szentleckében. Ő még az előző üdvkorszak idején született, s amikor megkérdezte Jézustól, hogy mi lesz a jutalma, amiért követte őt, még csak épp sejteni kezdte azt, amit Húsvét és Pünkösd után már biztosan tudott és hirdetett: hogy Jézus Krisztus születésével, halálával és feltámadásával soha nem volt fordulat, minőségi változás következett be a pusztulásra ítélt emberi történelemben.

Nekünk talán azért adatott meg nekünk, hogy ebben a végső korszakban éljünk, mert a kinyilatkoztatás előtti időben, mikor Isten csupán a lelkiismeret homályában szólt a bűnbeesett emberhez, vagy az Ószövetség korában, melyben a választott nép csak a töredékes prófétai igehirdetés által hordozta Isten ígéreteit, elvesztünk volna. Isten most a leggyöngébbekkel vette fel a kapcsolatot, és egyértelmű világosságot adott. Így most mi elsők lettünk, de bizonyos szempontból utolsók is vagyunk, hiszen Isten a gyöngéket választja ki, hogy megszégyenítse az erőseket.

Imádság

Urunk Jézus, amikor érdemtelenül megkaptuk a százannyit, vagyis a már e földi életben felragyogó örök életet, ezzel olyan kiváltságban részesültünk, amely egyben kötelez is bennünket, jobban, mint bárkit az Ószövetség igazai közül. Ne engedd, hogy beérjük annyival, hogy jó katolikusnak tartsanak az emberek, hanem Szentlelkeddel újra meg újra szítsd fel bensőnkben a vágyat az életszentség, az istengyermeki létmód iránt. Szűz Mária, keresztények segítsége, segíts bennünket igazi keresztény, azaz krisztusi életre!

Készült Barsi Balázs – Telek Péter-Pál: Új Magasság és Mélység c. könyve alapján.


A Napi ráhangoló hajlanban érkezik. Ha feliratkozol e-mail listánkra, akkor a postaládádban fogod találni az aznapi részt. Ne hagyd, hogy a közösségi média algoritmusaitól függjön, hogy megkapod-e az aktuális napi részt.

Válasszon egy vagy több listát
Listák
Adatkezelési hozzájárulás

Kapcsolódó tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi, és a Google adatvédelmi irányelvei és szolgáltatási feltételei érvényesek erre a védelemre.

Egy hozzászólás

  1. INRI,
    a Jóteremtö örök tervében mindig mindenhol mindenkit egyformán szeret. Ezt teszi már a világ teremtése elött óta. Neki nem kell egy másodperc sem univerzumok milliárdnyait megteremteni a seemmiböl…Mert tre és idö feletti…Az ember aki ezt nem érti azzal sincsen a Joteremtö tévedésben…Mindeki alkalmas lett-volt Jezus óta az Ö önkéntes követöje lenni ha akar…
    Ö az egytöl a sokfelé halad. Az embert az idöben és térben tette földlaková. Itt es most akaraja megismertetni magát vele…Teremtöjével. Ha az is akarja… Kényszermenetesen…Ebben az elöttünk levö generációk sem szenvednek hátrányt…Erdödy Imre atya mondotta volt Sajovámoson egyszer édesanyáméknak kiscsoportban: 1- most is lehet imádkozni Szent Ferenc szenttéavatásáért akit 1228. július 16-án avatta szentté IX. Gergely pápa, mert az idöfölötti létben mindegy “mikor imádkozunk”…az ugyis az örök jelenlétben ervényesül. 2- A Isten lét hasonlo a körhöz: a kerületén élünk a földön térben és idöben, a földi életünk utáni életben pedig beugrunk a közéepontba, a Joteremtö mellé aholis már nem kell idöbe távolságoakat megtennünk feléje, mert ott sem idö sem távolság nincs már köztünk és közötte…Mindeki mindig alkalmas az Ö követésére aki azt akarja. Isteni áldás ha édesanyjaátol tanulja meg ezt már bébikorától valaki…A zsidó analfabéta halászra Peterre alapitott egyházban élve a kegyelmek tengerében. Jo házasságban élö szentségi házasságban élö szülök gyermekeként…Osli Mosolygos Madonna könyörögj érettünk…