Vajon imádkoznunk kell azért, hogy megtaláljuk a szerelmet?
Egy olyan korban, ahol a romantikus kapcsolatokat gyakran a véletlen vagy az algoritmusok irányítják, sokan hitük útját járva egy nagyon személyes kérdést tesznek fel: vajon imádkoznunk kell azért, hogy megtaláljuk a szerelmet?
Az imádság a szerelemért nem egyszerű varázsige vagy automatikus kérés. Ez az önátadás egy módja, hogy szívünket annak a kezébe helyezzük, aki már azelőtt ismeri szükségleteinket, hogy kifejeznénk azokat.
«A szó még nincs nyelvemen, s lám, az Úr már tud mindent.» (Zsolt 139, 4)
Az ima nem garantálja az azonnali találkozást, de átalakítja a szívet és felkészít arra, hogy a megfelelő időben fogadjuk a megfelelő embert.
Az imádkozás nem azt jelenti, hogy tétlenül várakozunk
Az imádkozást a szerelemért gyakran passzív várakozásnak tekintik, pedig ennek épp az ellenkezője igaz. Ez egy olyan belső hozzáállás, amely alkalmassá tesz a találkozásra, és megnyitja a szívet a türelem, a megkülönböztető képesség és a személyes fejlődés előtt.
«Ezért ti elsősorban az Isten országát és annak igazságát keressétek, s ezeket mind megkapjátok hozzá!» (Mt 6, 33)
Imádkozni azért, hogy megtaláljuk a szerelmet, azt is jelenti, hogy megtanulunk olyan emberré válni, aki maga is képes a szeretetre.
Termékeny, nem beletörődő várakozás
Csábító dolog a várakozást kudarcként vagy frusztrációként megélni különösen, ha a szerelem iránti vágy mély bennünk. A hitben azonban sohasem üres a várakozás: Isten formál, megtisztít és alakít.
«Mindent ő tesz, a maga idejében.» (Préd 3, 11)
Az ima táplálja ezt a várakozást azzal, hogy bizalmat és reményt ültet el, távol tart az elhamarkodott megoldásoktól és korai csalódásoktól.
A szerelem ajándék, nem valami járandóság
Az ima egy gyakran elfelejtett igazságra emlékeztet: a szerelem nem a «jó katolikusoknak» járó jutalom, sem nem egy rubrika az életút során. Ez egy ajándék.
«Ajánld utadat az Úrnak, remélj benne, s ő irányít majd.» (Zsolt 37, 5)
A szerelemért imádkozni azt jelenti, hogy nem csupán egy kapcsolatot kérünk Istentől, hanem képességet az igaz szeretetre, és arra, hogy el tudjuk fogadni a másikat idealizálás és birtoklás nélkül.
A szerelemért imádkozni olyan tett, amely túlmutat az egyszerű kérésen. Ez egyfajta megnyílás Isten felé, a bizalom Istenbe helyezése és a felkészülés egy őszinte kapcsolatra. Az emberi szeretet ugyanis az isteni szeretet tükörképe, és szívünk csak Istenben találja meg teljességét.
Fontos, hogy ne járandóságként tekintsünk a szerelemre, hanem ajándékként fogjuk fel, amelyet türelemmel és hálával fogadunk be. Ebben az összefüggésben az ima táplálja a bizalmat, a várakozást pedig az igaz szerelemre való felkészüléssé formálja át.
Ebben az Istennel való kapcsolatban találjuk meg minden más emberi kapcsolat gyökerét, és itt történnek a legszebb találkozások.
«Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.» (1Jn 4,16)
Ne feledjük, hogy az ima nem pusztán egy egyszerű kérés, hanem a belső átalakulás útja is, felkészülés arra, hogy befogadjuk az isteni és emberi szeretetet az életünkbe.
Fordította: Hegedüs Katalin









a szerelem kapcsán…
jó-jó, de mi a helyzet azzal, ha a szerelem NEM egyszeri ajándék-áldás életünkben, hanem többször is jelentkezik??
2x, akár 3x vagy többször???
INRI,
a cikk cimkérdésére a legegyszerübb és legnagyszerübb válasszal a Hétszentséges Péteri=Pápai egyház rendelkezik. Méghozzá már 2000 éve. Többszázmillío (milliárdnyi?) emberi tapasztalattal is megerösitve.
Miért? Mit tudnak ezek a sok-százmillók ebböl az egy vallásból? Amit más nem? A 4200 féle másvallásokból…Ugyanis a vála´s söt a többnejüség is engedélyezett ma is pl. A zsidó vallásban is, ha moszlimek között élnek….ahol a többnejüséget az állam nem bünteti=van ahol igen bünteti van ország ahol nem…
A bibliát (oszövetség) a Jézuseseménnyel (ujszövetség) kiegészitve Olvassák a pápisták. Ilyen egyszerü ez. Mert Jézusig (kétezer évvel ezelöttig) az emebriség 170 ezer éven át többnejüségben élt=Mint a majmok ma is. Ez nem kritika, hanem biologiai tényállás. Mert ebben sem volt a érfi és a nö Jézusig sohasem egynenrangu…Tehát nem kétszer háromszor jelenetkezhet a szerelem=szexuális összhang sikeres vagy sikertelen hajszolása hanem hetente többször is as-as növel a férfi ösztönállat szinten ma is…Mert a férfi (gondolom a nö is másik férfival) minden honapban képes „nagy-nagy szerelemebe esni mindig másik növel is“ mert ilyen söztönei vannak…. Mert a testi állati ösztönei szexre ingerlik folyamatosan. Az ember azonban kölnb mint az ösztönálaltok. öAz isten képmásara teretemett szabad akarat van…A szex is elvezethet söt „szerelemhez is“. Házassághoz azonban kevéskének bizonyul…a szex önmagában. Bár a szerelem az sokkalta több, mint szex…A jo házasságban a felek sirighü szövetségét a közös célök és a másik állando önkéntes segitése, tisztelete-önzetlen szolgálata, boldoggátevése erösiti=BOLDOGGÁ TESZI…
Mit mondott erröl azonban elöször a történelemben Jezus?
Melyik rész szól erröl konkrétan?
Lásd Maté evangeliuma 5. Fejezetet:
A házasságtörés.
„27Hallottátok a parancsot: Ne törj házasságot. 28Én pedig azt mondom nektek, hogy aki bűnös vággyal (férjes) idegen asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el vele. 29Ezért ha jobb szemed megbotránkoztat, vájd ki és dobd el! Inkább egy tagod vesszen oda, mintsem az egész tested a kárhozatra jusson. 30Ha jobb kezed visz bűnbe, vágd le és dobd el! Inkább egy tagod vesszen oda, mintsem az egész tested pokolba kerüljön.31Ezt is előírták: Aki elbocsátja feleségét, adjon neki válólevelet. 32Én pedig azt mondom nektek, hogy aki elbocsátja feleségét – hacsak nem paráznasága miatt –, okot ad neki a házasságtörésre. S aki elbocsátottat vesz feleségül, házasságot tör.“
Itt egyértelmüen a férfi-nöi nemi életröl van szó. Ami a házaság 40%-át teszi ki. A 60%-ban sokkal fontosabb témák lesznek a szövetséges házasfelek önkéntes egymást boldogito napajaiban közösboldogságosan ápolva. (fontossági sorrend: imaélet-szentmiseünnep-szentáldozás-gyermekaldás-sikeres munkaból való életfeltételek biztositása a családnak. Háztartásvezetés-munkahelyi kötelezettségek beusztása családcentrikusan-soha egy ste sem egyedül=hanem együtt a családdal való életközösség…) Mert ebben a férj a Joteremtöt utánozza le: Ö az örök völegény mi emberek pedig a menyasszony…Aki ezt nem érti ne házasodjon!
Osli mosolygos madonna könyörögj érettünk…
KEDVES CÍMZETTEK!
“ELÉRKEZETT AZ IDŐ,, AMIKOR VESZEM A BÁTORSÁGOT, ÉS MEG MEREM ISMÉTELNI AZT AZ ELŐADÁST, MELYET EGYSZER-EGYETLEN EGYSZER HALLOTTAM
A SZERELEMRŐL VOLT SZÓ. A KATOLIKUS RÁDIÓBAN ARRÓL , HOGY NE ESKÜDJÜNK MEG AVVAL, AKINEK A FIZIKAI KÖZELSÉGE NEM ESIK JÓL. A HÁZASSÁG ALAPJA A FIZIKAI KAPCSOLAT,JÓBAN-ROSSZBAN ÖRÜLNI EGYMÁSNAK,, SEGÍTENI EGYMÁSNAK. MIUTÁN 83 ÉVES VAGYOK, ÉN ÚGY NEVELKEDTEM, HOGY A LOVAGOMMAL AZT IS MEGGYÓNTUK, AMIKOR A GELLÉRTHEGYEN CSÓKOLÓZTUNK.AZ ALAPOKAT NEM SZABAD KIHAGYNI, LEHET CSŰRNI-CSAVARNI, DE A NÉLKÜL A HÁZASSÁG HAZUGSÁG.
NAGYON ERŐS MAGYARÁZAT, DE LEÍROM, NEM OK NÉLKÜL. VOLT EGY BARÁTNŐM, AKI BAKFIS KORÁBAN CSÓKOLÓZOTT ÉS UTÁNA SZÖRNYÜLKÖDÖTT, HOGY MENNYIRE UNDORÍTÓ VOLT AZ, AMIKOR A FIÚ HOZZÁÉRT.ÖSSZEFOGLALOM>3 GYEREK SZÜLETÉSE UTÁN NEM TUDOTT MÁR URALKODNI MAGÁN, ÉS “MEGTALÁLTA” A PÁRJÁT˘˘!!!! NEM MINDEN ENNYIRE TRAGIKUS, DE EGY CSALÁD FELBONTÁSÁNÁL NINCS TRAGIKUSABB.KÖSZÖNÖM, HA MEGÉRTETTEK. HA CSAK EGY PÁRNAK SEGÍTETTEM, AZ IS SOKAT SZÁMÍT˘˘˘!!!!!˘
Lehet csűrni-csavarni Én az emberi érzésről beszéltem és nem dogmákról.
Mi van, ha többször is jön a szerelem.? Én házasságra gondoltam. Mint említettem öreg vagyok. A 1o pArancsolatot másképpen tanították, mint most. Utána lehet nézni, hogy 75 évvel ezelőtt hogy tanultuk, de a kedélyeket nem akarom rombolni. Én az Istenre gondolok csak, és arra az érzésre, melyet Tőle kaptam. A férjem élete utolsó napján is megölelt, ebből arra gondolok, hogy talán másnak sem kell MÁS,,,
NEM VÉLETLENÜL HANGSÚLYOZTAM A HÁZAS ÉLET ALAPJÁT. A TÖBBIT ERRE LEHET, SŐT KELL ÉPÍTENI.
FENTIEK TERMÉSZETESEN “CSAK” GONDOLATOK, DE AZ MINDENESETRE MEGNYUGTATOTT, AMIKOR FÉRJEM MEGHALT, ELMENTEM EGY PAPHOZ ÉS 3 ÓRA BESZÉLGETÉS UTÁN KIJELENTETTE “ASSZONYOM ÖN NEM KÖVETETT EL BŰNT” HÁLA ISTENNEK!!