Napi Rahangolo 2026.05.27 szerda

Napi ráhangoló: Krisztus vére nem bosszúért, hanem bocsánatért kiált

Évközi 8. hét, szerda

1Pét 1,18-25; Mk 10,32-45

„Nem romlandó ezüstön vagy aranyon történt a megváltásotok az atyáitoktól rátok hagyományozott hiú életmódotokból, hanem a szeplőtlen és érintetlen Báránynak, Krisztusnak drága vérén.”

Az apostoli levelek egyik legszebb mondata az, amellyel a mai Szentlecke kezdődik. A mi ártatlan testvérünknek, meggyilkolt Ábelünknek, Krisztusnak vére végigfolyt a kereszten, és megszentelte a földet. A vér Istenhez kiált, mert ő teremtette az életet, és senkinek sincs joga azt kioltani. Isten megtestesült Fiának vére azonban nem bosszúért kiált, hanem bocsánatért, mert ő halálát bűneinkért való áldozatként ajánlotta fel a mennyei Atyának.

Hogy az Atya nem bosszút áll rajtunk, hanem irgalmaz nekünk Jézus miatt, az a feltámadás dicsőségében vált nyilvánvalóvá. Jézus minden húsvéti megjelenése feloldozás: megbocsátó irgalom, a félelem feloldása és békességadás. Ez olyan egyedülálló esemény, hogy csak akkor vagyunk képesek befogadni, ha mi is arra törekszünk, hogy így szeressük testvéreinket. Ezért botrányos az, ami a mai Evangéliumban történik: miközben Jézus eljövendő kereszthaláláról beszél, s arra készül, hogy vére által bűnbocsánatot szerezzen az emberiségnek, az apostolok hiúságtól, féltékenységtől feltüzelve azon veszekszenek, hogy ki üljön jobbján és balja felől eljövendő országában. Szomorú, hogy mi sem vagyunk különbek a tanítványoknál, pedig mi már megismertük Jézus Krisztus keresztjét és dicsőséges feltámadását. Nekünk is szól Jézus kérdése: „Tudtok-e inni a pohárból, amelyből én iszom?”Az apostolok – bár itt még csak felelőtlenül fogadkoznak – később életükkel és vértanú halálukkal bizonyították, hogy Jézusért a szenvedések kelyhét is készek kiüríteni.

Imádság

Urunk Jézus, hála legyen Neked a megváltásért, és azért, hogy szent véreddel, mely által az üdvösséget megszerezted számunkra, ebben a földi életben is táplálsz és megerősítesz bennünket. Add meg nekünk kegyelmesen, hogy mind jobban vágyódjunk inni a Te kelyhedből, és készek legyünk az imádság, a szolgáló szeretet tettei, önmegtagadásunk és szenvedéseink felajánlása által, a hétköznapok vértelen vértanúságában kiegészíteni azt, ami még hiányzik a Te szenvedésedből, szentséges Testednek, az Egyháznak javára.

Készült Barsi Balázs – Telek Péter-Pál: Új Magasság és Mélység c. könyve alapján.


A Napi ráhangoló hajlanban érkezik. Ha feliratkozol e-mail listánkra, akkor a postaládádban fogod találni az aznapi részt. Ne hagyd, hogy a közösségi média algoritmusaitól függjön, hogy megkapod-e az aktuális napi részt.

Válasszon egy vagy több listát
Listák
Adatkezelési hozzájárulás

Kapcsolódó tartalom

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi, és a Google adatvédelmi irányelvei és szolgáltatási feltételei érvényesek erre a védelemre.

Egy hozzászólás

  1. INRI,
    Peter elsö levele egyes fejezet: “Testvéreim!
    Tudjátok jól, hogy nem mulandó ezüst vagy veszendő arany váltott meg eddigi öröklött, értéktelen életmódotokból, hanem a hibátlan és szeplőtelen Báránynak, Krisztusnak drága vére.
    Őt (a mennyei Atya) már a világ teremtése előtt kijelölte, és amikor elérkezett az idők teljessége, elküldte nektek, hogy általa higgyetek Istenben, aki feltámasztotta őt a halálból, és megdicsőítette. …Szeressétek tehát egymást állandóan, tiszta szívből! Nem veszendő magból születtetek ugyanis újjá, hanem Isten élő és maradandó igéje által, (amelyről Izajás próféta így beszél):
    Az ember olyan, mint a fű, dicsősége, mint a rét virága.
    Elhervad a fű, lehull virága, de az Úr igéje örökre megmarad.”
    Ez pedig az az ige, amelyet (az apostolok a 12 analafabéta zsidó halász) hirdettek nektek. Jézust a Joteremtö az atyja feltámasztotta halottaibol harmadnapra. Ez semmilyen földi vallás-nak hatalmában nem állt sohasem…Hogy ima, ének, mozdulat vagy egyéb teologiai okoskodás (vagy babonás mágia sámanizmus pl. lovak feláldozása) vagy bármely egyéb emberi eröböl való hatalom vagy érdek vagy csodatevö személy=föpapi-ima vagy szemek jelei nélkül hasonló megesett volna…hogy egy ember a hullaszagú harmadnapos hullája magától életre kel. A mai 4200 féle vallásban sem. Jezus sem magátol kelt életre. Az Ö mennyei atyja a Jóteremtö keltette fel öt a mennyei Yeruashalaymbol ujra a földi életre. A megdicsöült testben 40 nap alatt 12 szer megjelent 12 barátainak. Evett is velük. Azonban zárt ajtokon is ki-be járt=ahogyan az csakis evilági testben lehetetlen. Majd 40 nap után 500 fö elött a mennybe emelkedett ezért nincs is sirja közöttünk. Ezek a szemtanuk ezért életükkel fizettek. Ha letegadák amit láttak, hallottak, tapintottak ellenségeik nem ölik meg öket. Vállalták a halált is ezért a tanuságért, mert Jezust a Roma császra elé helyezték életükben. Nem áldoztak a császáristen oltárán hanem Jézust szolgálták Istenükként. Egy szép álom-vágyakozásért az ember ilyet nem tesz. Csakis a feltámadottért…az Ö szent lelkének erejével megerösitve. Pünkösd után. Jezus békéjének erejével, amit senki más nem adhat meg az emberenek rajta kivül.
    Osli mosolygos madonna könyörögj érettünk.