Napi ráhangoló: Isten újjáteremtő műve már elkezdődött bennünk
Évközi 9. hét, kedd
2Pét 3,12-15a.17-18; Mk 12,13-17
„Várjátok és epedve óhajtjátok Isten napjának eljövetelét, amikor az egek elégnek és szétfoszlanak, az elemek pedig a tűz hevétől elolvadnak.”
Szent Pál apostol Rómaiakhoz írt levelében úgy tekint a kozmosz hatalmas átalakulása elé, mint amely Isten fiainak dicsőséges kinyilvánulása lesz. A természet – vagyis a csillagok, kövek, növények és állatok, emberi testünkkel és ösztöneinkkel egyetemben – az után sóvárog, ami a lelkünkben már végbement: a régi világ rettenetes összeomlása s a kegyelmi élet csírájának megjelenése és kibontakozása után, mert sorsa mindenestül összefonódik az ember szívének legbensőbb történetével. Ebből az is következik, hogy a végső nagy rombolást, a régi világ gyökeres átalakulását és az új világ születését nem egy kozmikus katasztrófa, hanem Isten szeretete viszi végbe, mely már el is kezdte működését bennünk a hit és a keresztség által szívünkbe árasztott Szentlélek erejével.
A keresztény ember számára tehát a világ összeomlása nemcsak jövőbeni, hanem valamiképpen jelenvaló, sőt már megtörtént esemény is, mert mi, akik megkeresztelkedtünk, a Szentlélekben, Isten átalakító tüzében merültünk alá. A világ vége lelkileg már végbement bennünk, az egek tűzben elégtek, az elemek megolvadtak, s valami új jött létre. Létrejött az új ég: az örök istenfiúság csírájából kinövő, új minőségű istenismeret és istenkapcsolat horizontja, és az új föld, mivel lényünk középpontja átkerült Isten világába. Azért várjuk és siettetjük az Úr eljövetelének napját, mert arra vágyunk, hogy Isten újjáteremtő műve mielőbb beteljesedjék. Nem görcsösen erőlködve, türelmetlenül várakozunk, de szüntelen figyelemmel, lényünket mind teljesebben Jézus Krisztus felé fordítva. Ez a hűséges, odaadó figyelem nyitja meg az eget, és hozza le őt.
Imádság
Urunk Jézus, hála legyen Neked, mert halálod és feltámadásod s a Szentlélek elküldése által az Atya megkezdte újjáteremtő művét bennünk. A keresztségben elültetted bennünk az isteni élet csíráját, de tudatos életünk, akarati döntéseink, érzelmeink, erkölcseink, testi megnyilvánulásaink még kötődnek a régi világhoz és annak törvényeihez. Segíts, kérünk, kegyelmeddel, hogy az isteni létmód fokozatosan teret hódítson testi életünkben, és mind jobban visszatükrözzük a Te képmásodat, melyre teremtettünk.
Készült Barsi Balázs – Telek Péter-Pál: Új Magasság és Mélység c. könyve alapján.
A Napi ráhangoló hajlanban érkezik. Ha feliratkozol e-mail listánkra, akkor a postaládádban fogod találni az aznapi részt. Ne hagyd, hogy a közösségi média algoritmusaitól függjön, hogy megkapod-e az aktuális napi részt.








INRI,
minek a vége? Világnak? Melyiknek? Amit mi itt és most naponta “felfedezünk” és jön még majd uj–uj-s-még ujabb is jön hát várd a csodát-de sohase mond hogy nincs tovább. (Természettudományokkal amelyek a tegnapi “egytelen igazságot” mára felülirja, mert “hát nem egészen ugyvót ám az”…Ez ne akadályozza a kutatásokat semmilyen területen se. Az Ismeretek rendszrerezése nem káros, de nem is több mint egy rendszrezés. Semmi esetere sem uj természeti törvények “megalkotása, hogy majd ugy müködjön a természet”- mert azt a Joteremtö alkotja nem ember! Az ember csak felfedezi öket. . Hogy azok mindig fejlödenk és változnak pedig természtes, mert az ember nem látja át még azt a világot sem egyszerre ahol 160 ezer éve él..
Egyszerü pelda:
A Lupusz atya (alias Farkas István) piarista Tipegömisés “matekproffesszor-csodapap” (bámulatos egyedülálló baba-mama pasztorációs atya) mondotta volt: “A Jóteremtö a természti törvényeket a matematika nyelvén irta.” Egy “bölcsész gondolkodó”-diáktanár erre ezt válaszolta: “minden tudomány arról szól hogy minden gyanus és ha valami nem gyanus az már gyanus…” Magam a természettudományok elismeröje vagyok- mert: a cm az mindig cm marad a gyakorlati életünkben naponta. (Házepités, autók müszaki méretei paraméterei, városok-szerkezeti tervei, cipöméret, ruha XXL méret-et tekintve ez konkrétan érint minden mebert itt és most is mint-mindig.)
Naja ennyit a bölcseletröl-tudományjossan…megateologiákról. A 4200 féle mai vallástodományokban is hasonlo a helyzet. Istent soha senki nem látta. Az apostolok analafabéta zsidó halászok voltak. Ök csak azt látták hallották tapintották aki tanitványnak hivta meg öket. Jézust. Amit Ö mondott és tett. Ez elég volt nekik. A telogiai todományokbol is. Mert Istennél mindenki egyforma szerett alkalmas személy a vele való szeretetszövetségre…Nincsenek alkalmasabbak, meg kevésbé alkalmasak erre az önkéntes fele-fele alapu szövetségre. A tizparancsaolt szerinti életre önként. A hétszentséges egyházban. A világ vége: Oriasi lesz amikor eljön majd Jézus az ég felhöin. Azt a napot és órát azonban nem tudja senki, az ég angyalai sem, a Fiú sem, csak az Atya. …Legyetek hát készen, mert az Emberfia abban az órában jön el, amelyikben nem is gondoljátok!
(Ti inkább segitsétek a rátokbizottakat, Mint a hű szolga. Isten hüeges szövetségese)
Lád Janos evangeliuma 3. Fejezetet: „20Amikor a farizeusok megkérdezték tőle, hogy mikor jön el az Isten országa, így válaszolt nekik: Az Isten országa nem úgy jön el, hogy az ember azt előre kiszámíthatná. Jn 3,321Azt sem mondhatják: Íme, itt, vagy íme, ott van! Mert az Isten országa közöttetek van (egymást szertö emberek között) !22A tanítványoknak pedig ezt mondta: Jönnek majd napok, amikor szeretnétek akár egyetlenegyet is látni az Emberfiának napjai közül, de nem láttok.23Ha ezt mondják majd nektek: Íme, ott, vagy íme, itt van – ne menjetek oda, és ne fussatok utána!24Mert ahogyan a villám az egész égbolton egyszerre villan fel és fénylik, úgy jön el az Emberfia is az ő napján.
Lásd Máté avangeliuma 22 fejezetet is: 3Amikor az Olajfák hegyén leült, egyedül tanítványai járultak hozzá, és kérdezték: „Mondd meg nekünk, mikor következik ez be (a vilagvége)? S mi lesz a jel eljöveteled és a világ vége előtt?” 4Jézus így válaszolt: „Vigyázzatok, nehogy valaki félrevezessen benneteket. 5Sokan jönnek majd a nevemben, s azt mondják magukról, én vagyok a Krisztus, és sokakat megtévesztenek. 6Háborúkról fogtok majd hallani, s háborús hírek fognak keringeni. Vigyázzatok, ne kerítsen hatalmába benneteket a félelem, ezeknek be kell következniük, de ez még nem a vég. 7Nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad. Éhínség, ragály üti fel a fejét, és a föld megrendül itt is, ott is. 8De ez még csak a kezdete a gyötrelmeknek.9Szorongattatásban lesz részetek, megölnek benneteket, s a nevemért minden nemzet gyűlölni fog titeket. 10Sokan eltántorodnak hitüktől, elárulják és gyűlölik majd egymást. 11Számos hamis próféta fellép, és sokakat tévedésbe ejtenek. 12A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet, 13de aki mindvégig kitart, az üdvözül. 14Az országnak ezt az evangéliumát hirdetni fogják az egész világon, bizonyságul minden népnek, és akkor jön el a vég. (ezt ember nem tudja mikor)
15Amikor majd látjátok a szent helyen az iszonyatos pusztulást, amelyet Dániel próféta megjövendölt – aki olvassa, értse meg! –, 16akkor, aki Júdeában van, meneküljön a hegyekbe. 17Aki a háztetőn van, ne jöjjön le, hogy kivigye a házából holmiját, 18s aki a mezőn van, ne térjen vissza, hogy elvigye köntösét. 19Jaj a várandós és szoptatós anyáknak azokban a napokban! 20Imádkozzatok, hogy ne télen vagy szombaton kelljen menekülnötök! 21Akkora lesz a gyötrelem, amilyen még nem volt a világ kezdetétől mindmáig, és nem is lesz. 22Ha nem rövidülnének meg azok a napok, nem menekülne meg egyetlen ember sem. De a választottak kedvéért megrövidülnek azok a napok.
Az álmessiások.
23Akkor, ha valaki azt mondja: Íme, itt a Krisztus vagy amott! – ne higgyétek.24Álpróféták és álkrisztusok fognak fellépni, és nagy jeleket és csodákat visznek végbe, hogy megtévesszék, ha lehet, még a választottakat is. 25Lám, előre megmondtam nektek. 26Ha tehát azt mondják nektek, hogy kinn van a pusztában, ne menjetek ki; hogy a házban rejtőzködik, ne higgyétek el! 27Amint a villám napkeleten támad, és napnyugatig látszik, olyan lesz az Emberfiának eljövetele is. …
29Mindjárt e gyötrelmes napok után a Nap elhomályosul, a Hold nem világít, a csillagok lehullanak az égről, és az egek erői megrendülnek.30Akkor feltűnik az égen az Emberfia jele, és a mellét veri a föld minden népe, mert látja, amint az Emberfia eljön az ég felhőin, nagy hatalommal és dicsőséggel. 31Elküldi angyalait hangos harsonaszóval, s összegyűjtik a választottakat a szélrózsa minden irányából, az ég egyik szélétől a másikig.
…
36Azt a napot és órát azonban nem tudja senki, az ég angyalai sem, a Fiú sem, csak az Atya. … 44Legyetek hát készen, mert az Emberfia abban az órában jön el, amelyikben nem is gondoljátok!
(Ti inkább segitsétek a rátokbizottakat, Mint a hű szolga. Isten hüeges szövetségese)
45Ki a hű és okos szolga, akit ura háza népe fölé rendelt, hogy idejében enni adjon nekik?46Boldog az a szolga, ha ura hazatérve ilyen munkában találja! 47Bizony mondom nektek, egész vagyona fölé rendeli. 48De ha a szolga hitvány, s magában azt gondolja, hogy »Késik a gazdám« – 49ezért ütni-verni kezdi a többi szolgát, és együtt eszik-iszik a részegekkel; 50ura egy olyan napon jön meg, amikor nem várja, és olyan órában, amikor nem is sejti.
Osli mosolygos madonna könyörögj érettünk.